wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Jaki wybrać właściwy filtr na alergeny, które są z nami przez cały rok

Jaki wybrać właściwy filtr na alergeny, które są z nami przez cały rok

Data dodania: 02-02-2021

Naukowcy dowiedli, że w przeciągu ostatnich 20 lat ilość osób cierpiących na alergię wzrosła ponad dwukrotnie, problem nie tylko dotyka mieszkańców dużych miast, ale również osób zamieszkujących teren podmiejskie czy wiejskie. Większość z nich deklarowała objawy alergiczne, takie jak: pieczenie i łzawienie, duszności, kaszel, katar, bóle głowy czy intensywny katar. Nieliczna grupa wykonała testy alergiczne, które wykazały alergie wziewne – są to wszystkie cząstki, które wraz z oddechem przedostają się do naszego organizmu. Głównie są to pyłki drzew, traw, roślin, a także pleśń oraz kurz domowy, sierść zwierząt, roztocza czy uczulenie na lateks.

Niestety pęd życia będzie powodował coraz liczniejsze objawy alergiczne, przez co zmusza nas do zminimalizowania kontaktu ze szkodliwymi alergenami, poprzez częste wycieranie mebli, odkurzanie, pozbycie się dywanów, firan czy miękkich tkanin, które są idealnym miejsce do wylęgu roztoczy. Najskuteczniejszym sposobem i profesjonalnym podejściem do etapów stopniowego odczulania są oczyszczacze powietrza. Jest to doskonała broń XXI wieku przeciwko alergenom, które wdychamy każdego dnia z powietrza. Oczyszczacz tworzy w prosty sposób obieg powietrza wciągając zanieczyszczone powietrze, a następnie dzięki filtrom powietrza odfiltrowuje kurz, roztocza czy alergeny i oddaje nam w zamian czyste powietrze.

Silne reakcje alergiczne, zapalenie spojówek, nieżyt nosa nie tylko spowodowane są alergiami, ale również smogiem, z którym są nie radzą europejskie miasta. Zanieczyszczenie powietrza może zwiększyć ilość zachorowań na astmę oskrzelową – dlatego polecamy wybrać odpowiedni filtr oczyszczający dla alergików:

- filtr HEPA – działanie filtrów EPA/HEPA wykazuje największą skuteczność, która szacowana jest na poziomie 95-99,9%, co pozwala wyeliminować pyłki, pleśń, roztocza czy inne baterie, które znajdują się w naszych domach, co prawda są one niewidoczne i nie widać ich gołym okiem – są one wielkości 0,3 mikrona, ale pomaga dokładnie oczyścić powietrze, przez co chroni nasze zdrowie, a także naszych bliskich przez cały rok, nie tylko w okresie wiosenno-letnim, kiedy okres pylenia zaczyna się na dobre. Ich mechanizm działania poleca na przechwyceniu, zderzeniu i dyfuzji powietrza.

- filtr węglowy – pochłaniają bardzo dużą ilość lotnych związków organicznych, które mogą wywołać objawy alergiczne, zbudowany jest z granulek węgla aktywnego, którego 1 gram ma aż 1 500 m3 powierzchni aktywnej, świetnie poradzi sobie z nieprzyjemnymi i drażniącymi zapachami, które mogą podrażniać śluzówkę nosa i gardła. Filtr węglowy świetnie poradzi sobie z neutralizacją toksycznych związków znajdujących się w płytach meblowych, farbach, klejach czy żywicy.

- filtr wstępny – przy wyborze filtrów najpierw warto zastosować filtr wstępny, który zbudowany jest z gęstej siatki, która pozwala osiąść większości cząstek szkodliwych np. włosy, sierść zwierząt czy zalegający kurz, a ponadto przedłuża żywotność filtra HEPA czy filtra węglowego.

Powiedz dość alergii! Jeśli masz dość ciągłego osłabienia, łzawiących oczy, kataru oraz kichania zainwestuj w renomowany filtr powietrza, który rozprawi się ze wszystkimi alergenami w Twoim domu. Oczyszczacz powietrza potrafi wyeliminować 99,5% pyłków, pleśni, roztoczy i zanieczyszczeń, które wywołują dolegliwości alergiczne nie tylko u osób dorosłych, ale również u dzieci. Na przewlekłe choroby dróg oddechowych choruje miliard osób na całym świecie, nie czekaj popraw komfort oddychania oraz jakość powietrza już dziś!


alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl