wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Aktualności » Sezon grzewczy a jego wpływ na otoczenie

Sezon grzewczy a jego wpływ na otoczenie

Data dodania: 04-11-2021

     Pierwszy problem, jaki się pojawia to sucha i pękająca skóra w okresie zimowym oraz częstsze problemy z drogami oddechowymi. Nie jest to wina systemu grzewczego, lecz zimowego powietrza, które „przynosimy” ze sobą z dworu. Nawet najnowocześniejsze domy, które są dobrze zaizolowane, lecz nie są w 100% szczelne, dlatego we wnętrzach może pojawić się zbyt suche powietrze. Niski poziom wilgotności i zła jakość powietrza powodują dobre siedlisko do rozwoju wirusów i baterii przy satysfakcjonującej nas temperaturze wewnątrz.
Prostym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zainwestowanie w nawilżacz powietrza z odpowiednio dobranym filtrem nawilżacza, który z łatwością poradzi sobie z tym problemem. Automatycznie będzie dbał o prawidłową wilgotność w Twoim domu, a ponadto pomoże rozluźnić zatkany nos oraz pojawiające się zapalenie zatok. Będzie świetnym rozwiązaniem dla alergików.

    Zanieczyszczenie powietrze z różnych źródeł ciepła, takich jak kominki opalane drewnem czy piece węglowe oraz pochodnych węglowych sprawiają, że pomimo wystarczającej ilości ciepła również generują ogromne zanieczyszczenie. Wysoki poziom CO może być dla naszych płuc śmiertelny. Dlatego warto dbać o regularny przegląd instalacji grzewczej przed rozpoczęciem sezonu zimowego i kontrolować emisję zanieczyszczeń pyłowych, które mogą pojawić się w naszym domu. Świetnym rozwiązaniem jest detektor gazów, które zaalarmuje o przekraczającym stężeniu CO.
Palenie w przestarzałych piecach niespełniających norm, palenie śmieciami czy nawet stosowanie nieodpowiedniej jakości paliw powoduje, że sami siebie i nasze otoczenie trujemy szkodliwymi substancjami. Zaczynają pojawiać się problemy zdrowotne związane z układem oddechowym i krwionośnym.

    Choć praktycznie wszyscy uwielbiają przytulających się milusińskich w okresie jesienno-zimowym to nadmierna ilość sierści może być zabójcza dla nich samych oraz alergików przebywających w domu. Nadmierna ilość znajdującego się futra na powierzchniach płaskich jest powszechnym problemem, dlatego regularne szczotkowanie i wyczesywanie pupili oraz odkurzanie i zmywanie na mokro są doraźną pomocą. Również wtedy warto postawić na oczyszczacz powietrza z filtrem HEPA i węglowym czy również zastosowanie filtrów/mat elektrostatycznych oraz fotokatalicznych, które nie tylko eliminują brzydkie zapachy, ale również wychwytują zanieczyszczone cząsteczki z powietrza, przez co możemy się cieszyć dłużej zabawą z psem czy kotem.
Najczęściej wybieranym jest filtr HEPA, tego rodzaju filtr powietrza wychwytuje mikrodrobinki zanieczyszczeń i efektywnie filtrują domowe powietrze. Dobrej jakości filtr lub jego zamiennik kumuluje alergeny, roztocza, sierść i pleśń, przez to staje się bohaterem naszego domostwa, przez skuteczną eliminację pyłów zawieszonych. Z kolei filtr węglowy to tzw. węgiel aktywny, który dzięki swoim właściwością absorbuje zanieczyszczenia i skutecznie pomaga wyeliminować szkodliwe związki lotne i nieprzyjemne zapachy.

    Szczelne zamknięcie domu w sezonie grzewczym powoduje pogorszenie się jakości powietrza – mniejsza cyrkulacja, gorsza jakość powietrza i słaba wentylacji. Dlatego nadmiar lotnych związków, dymu tytoniowego, roztoczy, pyłów i nieprzyjemnych zapachów jest ogromna. Ciągłe i monotonne sprzątanie powietrzni płaskich w domu staje się uciążliwe. Dlatego w sezonie grzewczym warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Świetnie sprawdzi się do tego typu zadań oczyszczacz powietrza, na przykład wiodących marek – Philips, Samsung, Sharp, Daikin czy Dyson. Musimy zdać sobie sprawę, że pył zawieszony stanowi realne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Substancje chemiczne znajdujące się w powietrzu stanowią doskonały środek transportu dla wirusów, zanieczyszczeń oraz nieczystości.

Pozwól uwolnić Twój dom od kurzu, roztoczy, bakterii, sierści, alergenów czy lotnych związków stosując filtr powietrza lub nawilżacz.


alt

Przejdź do strony głównej Wróć do kategorii Aktualności
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl